• 1

  Müzik, Resim ve Bale Kursları

  Yaşama Sanat Kat

  Sayfayı aşağı kaydırın

Sık Sorulan Sorular


Kurs saatleri ve günleri nedir?


Keman derslerimizi haftada 1 gün, 1 saat olarak yapıyoruz. Hafta içi veya hafta sonu uygun olduğunuz bir zamanı sizin için ayırıyoruz.

Kurs fiyatları ne kadar?


Keman kursu 390 ₺ / ay
Hemen şimdi kayıt olun sadece 330 ₺ ödeyin İndirimli Kayıt
Tüm kursların fiyatlarını görmek için tıklayın

Yeriniz nerede?


 • Bursa / Nilüfer Şube:
  Suryapı Marka Avm'nin arkasında, Nevale Cafe'nin tam karşısındayız.
  Yol Tarifi Alın

  Bursa / Osmangazi Şube:
  Zafer Plaza Avm'nin 30 metre yukarısında, Pirinçhan'ın hemen karşısındayız.
  Yol Tarifi Alın

  İstanbul / Üsküdar Şube:
  Selami Ali Efendi dolmuş duraklarının 50 metre yukarısında soldayız.
  Yol Tarifi Alın


Kurslar kaç ay sürüyor?


Keman derslerimiz 8 ay sürüyor ve 8 ay sonunda öğrencilerimize MEB onaylı sertifika veriyoruz.

Sınıflar kaç kişilik?


Keman derslerimizi 2 kişilik özel sınıflarda yapıyoruz. Dilerseniz birebir özel derslerimizi de tercih edebilirsiniz.

Diğer Sorular


Keman Çalmayı Öğrenmek Zor mudur?


Keman, perdesiz ve telli bir çalgıdır. Keman öğrenmeye her yaşta başlanabilir. 6 yaşından itibaren çocuk, genç veya yaşça büyük herkes keman eğitimlerimize katılarak çok rahat keman çalmayı öğrenebilir.

Keman Derslerinde Neler Öğreniyoruz?


Keman kurslarımızda; öğrencinin yaşı, amacı ve kişisel algılama düzeyine göre özel program uygulanmaktadır. Derslerde Suzuki Metodu, Ömer Can Metodu, farklı özel alıştırma ve metodlar, özel keman notaları her hafta kişinin seviyesine göre uzman öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Klasik Batı Müziği, Türk Sanat Müziği ve Popüler Müzik türlerinde çok geniş bir repertuar öğrencilerimizin amacına göre uygulanmaktadır. Keman yayı (arşe) kullanma teknikleri, keman akordu, kemanı doğru tutuş, parmak pozisyonları, sol el ve sağ el denge çalışmaları, entonasyon, keman notaları, solfej ve bona, tüm keman pozisyonları v.b. bir çok kazanım derslerde tüm öğrencilerimize aktarılmaktadır.

Derslere Başlamadan Önce Keman Satın Almalı mıyım?


Kendinize ait bir kemanınız olması, evde her gün düzenli çalışabilmeniz için oldukça önemli. Kendi keman satış mağazalarımız da var. Kursa kayıt olmaya geldiğinizde keman öğretmenlerimiz nasıl bir keman almanız gerektiği konusunda size yardımcı olacaklardır.

Rekor Sanat Hangi Şehirlerde Var?

Rekor Sanat keman kursları, İstanbul ve Bursa şehirlerinde bulunmaktadır. 3 Şubemizin iki tanesi Bursa’da bir diğeri de İstanbul’da bulunmaktadır. İnternet sitemiz olan www.rekorsanat.com.tr adresindeki iletişim sayfasında size en yakın şubemizi seçerek detaylı adres bilgilerimize ve telefon numaralarımıza ulaşabilir veya dilerseniz bize ulaşın sayfasında bulunan iletişim formumuzu doldurup size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz. Bu formu doldurduktan sonra konu ile ilgili keman öğretmenlerimiz en yakın zamanda sizinle iletişime geçecektir.

Rekor Sanat Tam Olarak Nerede Nasıl Bulabilirim?

Daha kesin bir yol tarifi almak isterseniz cep telefonunuzdan herhangi bir harita uygulaması veya navigasyon uygulamasına girip arama satırına İstanbul Keman Kursu veya Bursa Keman Kursu olarak yazarsanız çıkan sonuçlar arasında size en yakın olan sanat okulumuzu seçip başlat butonuna basmanız yeterli. İlçe bazında sorgulama yapmak isterseniz bu biraz daha kesin sonuç verebilir. İlçe bazlı sorgulamada da yine telefonunuzdaki haritalar uygulamasını açarak Osmangazi Keman Kursu, Nilüfer Keman Kursu veya Üsküdar Keman Kursu yazarak arattırabilirsiniz böylece istediğiniz konumu alabilir, size olan mesafesini ve yol tarifini öğrenebilirsiniz.

Biz Şehir Merkezlerine Çok Uzak Oturuyoruz Servisiniz Var mı?

Bize telefonla ulaşan veli ve öğrencilerimizden bazıları evlerine yakın bir keman kursu aradıklarını servis hizmetimizin olup olmadığını sormaktadırlar. Şehrin dışında veya çok uzakta oturanlar için maalesef servis uygulamamız yok fakat kurs araştırmalarında dikkat etmeniz gereken en önemli konu size olan yakınlığından daha çok eğitim alacağınız kurumun kalitesi ve öğretmenlerinin kadrolu uzman öğretmenler olması. keman eğitimlermizin hepsi haftada 1 gün olduğu için kurumumuza Mudanya, İnegöl, Orhangazi, Yenişehir v.b. çok uzak ilçelerden gelen öğrenciler bile çok rahat ulaşım sağlıyorlar. Keman dersleri haftada 1 gün olduğu için herhangi bir zorlanma yaşamamaktadırlar. Bursadaki sanat okullarımız yakınlık olarak; Çamlıca Mahallesi, Ataevler Mahallesi, Beşevler Mahallesi, FSM Bulvarı, Özlüce Mahallesi, Görükle, Balat Mahallesi, Yıldırım, Altıparmak Mahallesi, Heykel, Fomara, Şehreküstü Mahallesi, Kent Meydanı ve Millet mahallelerine çok yakın konumda bulunmaktadır. Bu mahallelerden gelen öğrenci ve velilerimiz çok rahat ulaşım imkanı bulmakta ve kısa sürede bize ulaşmaktadırlar. Tüm Rekor Sanat kurumları Otobüs ve Metro duraklarına çok yakın ve tam şehir merkezinde oldukları için kolaylıkla ulaşım sağlayabiliyorlar. Ayrıca özel arabası ile gelen öğrenci ve velilerimiz için nilüfer şubemizde ücretsiz vale hizmetimiz bulunmakta diğer şubelerimizin hemen yanında da otopark bulunmaktadır. İstanbuldaki sanat okulumuz ise yakınlık olarak Acıbadem mahallesi, Altunizade mahallesi, Çengelköy mahallesi, Bulgurlu mahallelerine oldukça yakın konumdadır.

Daha fazla soru sormak için tıklayın

Keman Kursu Fotoğraflarımız

Sanat okulumuzdan sanat dolu kareler...

1
2
3
4
5
6
7
8

Daha fazla fotoğraf için tıklayın.

Öğrenci Konserlerimizin Fotoğrafları

Bütün bir sene çalıştık ve şimdi sahne sizin. Tüm öğrencilerimize büyük bir alkış...

1
2
3
4
5
6

Daha fazla fotoğraf için tıklayın.

Keman Kursu Yorumları

 • Perdesiz bir enstrüman çalmak biraz sabır istese de aslında göründüğü kadar zor değilmiş. 6 aydır kurs alıyorum ve kemanımdan çok güzel sesler çıkmaya başladı. Başardığımı görmek beni daha da kemana bağlıyor. İleride büyük bir orkestrada ve büyük bir sahnede keman çalmayı hayal ediyorum.

  Melisa YILDIZ
  Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi

 • Kızım kemanla ilk tanıştığında 7 yaşındaydı. 4 yıldır keman dersi alıyor. Onda gözlemlediğim en büyük değişim daha sabırlı, daha dikkatli ve özgüveni daha yüksek bir çocuk haline gelmesi. Okulda öğretmenleri de bu değişimi farkedip sırrını soruyorlar. Tüm annelere kesinlikle sanat eğitimini tavsiye ediyorum.

  Meliha KORÇAK
  Özel Bir Hastanede Doktor

 • Kursa başlamadan önce keman çalmanın çok zor olduğunu düşünüyordum. Fakat Duygu Hocamın cesaretlendirmeleri ve yönlendrimeleri ile çok kısa zamanda hemen şarkı çalmayı başarabildim. Şu an en sevdiğim şarkıları kemanla çalabiliyor olmak beni kemana daha da bağlıyor.

  Sezen KAHVECİ
  Uludağ Üniversitesi Öğrencisi

 • Müziği bana sevdiren ve müzik öğretmeni olmamda büyük pay sahibi olan Rekor Sanat, müzikte kendimi ileri taşımama yardımcı oldu. Her şey için teşekkürler. Başarılı öğrencilerin bu kurumdan çıkması bizleri gururlandıryor. Başarılarınızın artarak devamı dileğiyle.

  Tayfun KAŞ
  Müzik Öğretmeni - Başkale Ortaokulu

 • Çocuklarımızın geleceğini inşa ederken sanatın psikolojik, sosyolojik desteğini profesyonelce bizlere sunan ve ailece hafta sonu güzel vakit geçirme fırsatı veren Rekor Sanat'a şükranlarımızı sunuyorum. Başarılarının devamını temenni ediyorum...

  Süleyman YILMAZ
  Yenişehir Kaymakamı

 • Oğlum Berkay, müzik yapmak istediğini söylediğinde 7 yaşındaydı. Ben de müzikle uğraşan biri olarak Rekor Sanat'ta eğitim almasını istedim. Buradaki öğretmeniyle müzik sevgisi gelişti ve halen derslere devam ediyor. Rekor Sanat'a katkılardan dolayı teşekkür ederim.

  Ertan Bilgi
  İstanbul Kültür Bakanlığı Ses Sanatçısı

 • Buradaki öğretmenlerin bize göstermiş olduğu içtenlik ve anlayış sayesinde çok kaliteli bir eğitim alıyoruz. Yaklaşık 3 senedir bu kursa devam ediyorum hayatımdaki çoğu şeyi değiştirmemi, kendimi fark etmemi sağlayan Rekor Sanat’a teşekkürler.

  İlginur KORKMAZ
  Nuri Erbak Anadolu Lisesi 10. Sınıf Öğrencisi

 • Cana yakın, samimi öğretmenler ve kaliteli eğitim. Öğretmenlerin öğrencilere olan ilgisi çok güzel, alanında en başarılı kurum. Herkese tavsiye ederim. :)

  İrem ERMAN
  Şükrü Şenkaya Anadolu Lisesi 10. Sınıf Öğrencisi

 • Çok güzel insanların bulunduğu harika bir okul. Öğretmenlerin hepsi cana yakın, samimi, kibar ve öğrenci - öğretmen ilişkileri muazzam. Gerçekten çok güzel bir sanat okulu. Kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer. Ben yine gidecek olsam yine Rekor Sanat'ı tercih ederim.

  Ceren YILDIZ
  Hasan Coşkun Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi

 • Sanat eğitimi ve kişisel gelişim konusunda muhteşem bir yer olduğunu düşünüyorum.

  Berkay SİPAHİOĞLU
  Uludağ Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğrencisi

Rekor Sanat Hakkında

İlk başladığımız günden bu yana "sadece sanat" dedik ve bize gösterdiğiniz yoğun ilgiden güç alarak sizlere en iyisini sunmak için çok çalıştık. Birlikte geldiğimiz bu noktada Türkiye'nin en çok bilinen ve takip edilen sanat okulu olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.

2004 yılında başladığımız bu yolda MEB onaylı, çağdaş, yenilikçi eğitim programlarımız ve deneyimli, uzman öğretmenlerimiz ile birlikte yaşama sanat katmaya devam ediyoruz.

Size Özel Ayrıcalıklar

 • Uzman Öğretmen Kadrosu

  Uzman Öğretmen Kadrosu

  İletişim becerileri yüksek, uzman, deneyimli ve kadrolu öğretmenler.
 • MEB Onaylı Sertifika

  MEB Onaylı Sertifika

  Eğitmenlik yapmak veya uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için sertifika programları.
 • Modern ve Konforlu Sınıflar

  Modern ve Konforlu Sınıflar

  Kendinizi rahat hissedeceğiniz konforlu, ferah, modern ve kaliteli bir okul ortamı.
 • Kolay Ulaşım

  Kolay Ulaşım

  Şehrin tam merkezinde metro, otobüs ve dolmuş duraklarına çok yakınız.
 • Her Ay Harika Etkinlikler

  Her Ay Harika Etkinlikler

  Sosyal olmayı sevenler için orkestra çalışmaları, öğrenci konserleri ve sergiler.
 • Birebir veya 2 Kişilik Sınıflar

  Birebir veya 2 Kişilik Sınıflar

  Müzik sınıflarımızda özel ilgi isteyenler için birebir veya 2 kişilik özel sınıflar.
 • Etüt Sınıfları

  Etüt Sınıfları

  Ders dışında da çalışmak isterseniz etüt sınıflarımız sizin için uygun.
 • Mini Konser ve Sergi Salonu

  Mini Konser ve Sergi Salonu

  Müzik ve resim yapmak hayalinse mini konser ve sergi salonumuz tam size göre.
 • Bekleme Salonu

  Bekleme Salonu

  Bekleme salonumuzda sıkılmadan müzik dinleyin, süreli yayın okuyun veya tv izleyin.
 • Ücretsiz Mini Kafeterya

  Ücretsiz Mini Kafeterya

  Bekleme salonumuzda beklerken sıcak bir kahveye ne dersiniz?
 • Ücretsiz Fotokopi

  Ücretsiz Fotokopi

  Nota ve çalışma kağıtlarınızı ücretsiz çoğaltın.
 • Kredi Kartı ile Taksit Kolaylığı

  Kredi Kartı ile Taksit Kolaylığı

  Tüm kredi kartları ile peşin fiyatına taksit imkanından yararlanın.
 • E-Okul Servisi

  E-Okul Servisi

  Kontrol sizde! rekorsanat.com a girip e-okul girişi yapın, tüm bilgilerinize online ulaşın.
 • Sınırsız İnternet

  Sınırsız İnternet

  İnternetsiz yapamayanlar için fiber hızlı, sınırsız ve güvenli kablosuz internet.
 • Süreli Yayınlar

  Süreli Yayınlar

  Her ay yenilenen bilim ve sanat dergileri, okumayı seven öğrencilerimiz için.
 • Otomasyon Sistemi

  Otomasyon Sistemi

  Online otomasyon sitemi ile tüm öğrenci işleri kontrol altında.

Keman Kursu Videoları

Daha fazla video için tıklayın.

Kampanyalar

Online kayıt olun anında 60 ₺ indirim kazanın Online Kayıt

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

Çalışma Saatleri

Her gün, saat 10:00 ile 20:00 arası

Adres

Şube adresleri için tıklayın