Rekor Sanat Hakkında

İlk başladığımız günden bu yana sadece sanat dedik ve bize gösterdiğiniz yoğun ilgiden güç alarak sizlere en iyisini sunmak için çok çalıştık. Birlikte geldiğimiz bu noktada Türkiye'nin en çok bilinen ve takip edilen sanat okulu olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.

2004 yılında başladığımız bu yolda MEB onaylı, çağdaş, yenilikçi eğitim programlarımız ve deneyimli, uzman öğretmenlerimiz ile birlikte yaşama sanat katmaya devam ediyoruz.


Rekor Sanat Okulları olarak, müzik, resim, bale kurslarımız ile hayallerinizde süslediğiniz sanat dallarında başarılı uygulamalar gerçekleştirebilmenizi sağlıyoruz. Kurs kapsamlarımızda hem becerilerinizi hem de teknik bilgilerinizi geliştirebileceğiniz ders konularını sizlere sunarak, başarılı eğitmen kadrosundan en iyi şekilde eğitim alabilmenize imkan sağlıyoruz. Saatleri ve haftalık çalışmaları üst düzey beceri derecesini kazandırmak amacı ile belirlenmiş olan kurslarımız ile gitar, keman, piyano gibi enstrümanları çalmayı öğrenebilir, şan alanında teknik bilgilere sahip olabilirsiniz.

Sizlere geniş bir yelpazede eğitim vermeyi hedeflediğimiz programlarımız dahiline gitar, keman, piyano, bağlama, şan, bateri, elektro gitar v.b. kursları sunuyoruz. Bu kapsamda profesyonel anlamda veya bir hobi edinmek için çalmak istediğiniz enstrümanı öğrenebilirsiniz.

Müzik kurslarımız çerçevesinde nota bilgisini, notalar üzerinden ilerleyerek bir parçayı en ideal akışta enstrüman ile çalmayı, nota okumayı, enstrümanların tarihini ve fiziki özelliklerini, solo performans ile tüm repertuarlara hakim olmayı sizlere öğretiyoruz. Diğer yandan, enstrümana uyumu sağlayan parmak egzersizlerini uygulayarak, şarkıları en iyi ritim duygusu ve adaptasyonda çalmayı öğrenebilirsiniz. Bizler, geniş teknik bilginin yanında kulak ve ritim duygularınızın gelişmesi için gerçekleştirdiğimiz uygulamalar ile kurs sonunda sertifika edinebilecek bir yetkinliğe ulaşmanızı sağlıyoruz. Bu kapsamda müzik kursu sonunda M.E.B onaylı sertifikaları sizlere bizzat sunuyoruz.

Eğer kendinize bir hobi edinirken dans etmeyi planlıyorsanız veya dansı yaşam felsefesi haline getirerek profesyonel anlamda bu yolda ilerlemeyi düşünüyorsanız bale ve modern dans kurslarımıza katılım sağlayabilirsimiz. Bale ve modern dans kurslarımız çerçevesinde doğru duruş pozisyonunu koruma, bu duruşlar ile müzik eşliğinde hareket edebilme, ilerleyen evrede bir kareografi eşliğinde dans topluluğu ile uyumu yakalayabilme konularında yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz. Özellikle teknik hareketlerin ve point kullanımının önem taşıdığı bale dans stilinde tüm detayları size aktaran eğitmenlerimiz ile yüksek kondisyonlu ve zarif hareketleri rahatlıkla gerçekleştirebilmenizi sağlayan fiziksel düzeye ulaşabilirsiniz.

Dans kurslarımız kapsamında sadece dans etmeyi değil dansın tarihini ve duruş pozisyonlarının dansta ne kadar önemli olduğunu öğrenirsiniz. Dans ile müziği ve sahne dekorlarını uyumlu şekilde birleştirmek hakkında verilen bilgilerler ile daha profesyonel bir seviyeye ulaşırsınız. Diğer yandan kurs sonunda artık müzik eşliğinde yeni bir kareografiyi kendi başınıza sergileyebilecek konuma ulaşırsınız.

Sizler için ve aynı zamanda geleceğe yönelik hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için sunduğumuz bir diğer kursumuz ise yetenek sınavlarına hazırlık kurslarıdır. Bu konuda farklı müzik, dans ve resim okullarının yetenek sınavlarında ortak paydada birleştikleri ve sordukları konuları temel alarak, sınav süresine kadar sizi en iyi hale taşıyacak eğitim müfredatını uyguluyoruz. Müzik, resim yetenek sınavları için farklı kategorilerde belirlediğimiz konular ve uygulama adımları ile sınavda tanıdık sorular ile karşılaşmanızı sağlıyoruz.

Resim yetenek sınavlarına hazırlık aşamasında temel çizim teknikleri, ışığa göre gölgelendirmenin nasıl yapılması gerektiğini anlatan uygulamalar, portre ve model çizimleri, yaratıcı bir kompozisyon oluşturmak için hayal gücünü geliştirici dersler ve daha geniş kapsamlı teknik konular tarafımızca sizlere aktarılmaktadır.

Kurs eğitimlerimiz de uygun yapıya sahip olan derslikler ile az kişi sayısı kapsamında derslere katılım sağlamanız için elimizden geleni yaparak, ortalama 6 ila 10 kişilik atölyelerimizde, başarılı eğitmenlerimiz ile buluşmanızı sağlıyoruz. Haftada 1 gün 2 saat şeklinde yararlanabileceğiniz kurslarımız sonunda M.E.B onaylı sertifika edinebilirsiniz. Diğer yandan küçük yaş gurupları için sunduğumuz müzik, resim ve bale kurslarımız ile onların geleceğe daha estetik ve pozitif bir bakış açısından bakmalarını sağlayabilirsiniz. Sertifika alım aşamasından küçük yaş guruplarının da yararlanmasını sağlayarak, onların özgüvenlerini, sanata olan yakınlıklarını devam ettirmelerini ve gelişimlerini destekliyoruz.