Bale Kurslarımız

 

Bale kursu, size dansı, müzik, mimik, dekor sanatları ile uyumlu şekilde yapabilme becerisini kazandıran, bale sanatını öğrettiğimiz kurs programımızdır. Dünyanın en eski ve köklü danslarından biri olan baleyi hangi yaş gurubunda olursanız olun bale kursları kapsamında öğrenebilirsiniz. Bizler tüm teknik detayları ve estetik hareketleri yapabilmeniz için gerekli olan vücut duruşlarını sizlere aktardığımız bale kursumuz ile zamansız bir dansı başarılı şekilde uygulayabilmenize olanak sağlıyoruz.

Bale Kursunda Neler Öğretilir?

Bale kursumuzda, ilk olarak beceri gerektiren temel bale hareketlerini ve duruşlarını yapabilmeniz için stretching (esnetme) hareketlerini kazanmanızı sağlıyoruz. Ardından temel klasik bale hareketleri ve duruşları, bale point üzerinde doğru duruşu, melodi ile teknik duruşları birleştirerek hareket etmeyi, müziğe ayak uydurmayı, doğaçlama oyunları gerçekleştirmeyi, repertuar çalışması kapsamında bale topluluğu ile uyumlu ve ritmik hareket etmeyi öğretiyoruz.

Tüm bu adımlar sonunda tüm zamanların en şık ve zarif bulunan dans çeşidini hayallerinizdeki gibi yapabilmeniz sağlıyoruz. Bale kursu süresi sonunda geldiğiniz konumda artık kendiniz belirli bir müzik eşliğinde bir kompozisyon yaratabilecek seviyeye ulaşırsınız.

Çocuklar Bale Kursuna Katılabilir mi?

Sizlerle buluşturduğumuz bale kurslarımıza çocuklar rahatlıkla katılım gerçekleştirebilirler. Bale kurslarımızı 3 yaştan itibaren başlatılıp, çocuğun gelişme çağına ulaştığında profesyonel bir şekilde bu dansı yapabilmesini sağlarız. Diğer yandan her yaştan kişi bale kursumuza katılım gerçekleştirebilir.

Bale kursları genel anlamda konservatuar mezunu eğitmenler ile verilmektedir. Bu kapsamda çocukların kursa katılım sağlamaları hem ruhsal hem de fiziksel açıdan gelişimlerine imkan sağlar. Gelişme çağında olan kız ve erkek çocuklar metabolik gelişmelerini yakından ilgilendiren dansı gerçekleştirirken, bizler onlar için en uygun ortam koşullarını sağlıyoruz. Gelecek hayatlarında sanata olan duygularının devamı için keyifli ders programımız aktarıyoruz.

Kurs kapsamında çocuklara eğitim verdiğimiz alanlar ise bale tarihi, kondisyon, mimik, streching, point kullanımı, modern hareketler, dekor ve kostüm kullanımı, kareografi, pas de deux, drama gibi konuları içermektedir. Tüm bu donanım çocukların hayata ve sanata olan bakış açılarını pozitif yönde geliştirmemize imkan sunar.

Sertifikalı Bale Kursu Nedir?

Sertifikalı bale kursu, sizlere verdiğimiz ders kurlarımızın 8 ay içinde tamamlandığı ve bale sanatına ilişkin her detayın size aktarıldığı kurs çeşidimizdir. Sertifikalı bale kursumuz kapsamında 8 ay boyunca alacağınız eğitim sonunda isimlerinizin yer aldığı M.E.B onaylı sertifikaları sizlere sunuyoruz.

Bu 8 aylık süre kapsamında ise haftada 1 gün olmak üzere 1 saatlik bale kursu derslerimize katılım sağlayabilirsiniz. Sizin için uygun olan bir ders gününü seçerek kendinize en uygun planı ayarlayabilirsiniz. Derslerimizin 1 saatlik olmasının sebebi dersliklerimizdeki kişi sayısının 6 olarak belirlenmesidir. Bu kapsamda az kişi sayısına yüksek özen ile ders verebilmemizi mümkün hale geliyor. Tüm hareketlerin ve doğru tekniğin uygulanması için yakın takip ise eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştiriliyor.

Bale Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Bale eğitimimiz ile elde edebileceğiniz ve özellikle fiziksel yapınıza kazandıracağınız faydalar:

 • Estetik hareket etme duygusuna alışmak,
 • Doğru bir duruşu öğrenerek gerçek hayatta da bu duruş stilinde hareket etmeye alışma,
 • Müzik kulağının oluşması,
 • Özgüvende artış ve çocuklarda kişiliğin pozitif yönde gelişmesi,
 • Ekip çalışmasını öğrenme,
 • Sanatın tarihini öğrenme,
 • Sorumluluk kazanma,
 • Planlı ve programlı yön alabilme,
 • Kilo almayı sağlayıcı figürleri eğitimin doğal işleyişinde kazanma,
 • Vücudun daha biçimli bir görünüme ulaşması,
 • Yaratıcılığın gelişmesi,
 • Kişinin vücut dilini kullanarak kendini daha iyi ifade edebilmesi,
 • Günlük hayat stresinden çok uzak tamamen sanatla ilişkili alanda motivasyonu yükseltme,

Tüm bu yararları bale kursu derslerimizde deneyimleyebilirsiniz.