Müzik Kurslarımız

 

Rekor Sanat olarak sizlerle müzik kursu eğitimlerimizi, müziği hobi olarak gerçekleştirebilmeniz ya da yaşantınız boyunca amaç edinerek, müziksel davranışları kazanabilmeniz için buluşturuyoruz. Başarılı eğitmenlerimiz ile farklı kategorilerde sunduğumuz müzik kurslarına dahil olarak kendinizi bir enstrümanı kullanma aşamasında geliştirebilir, temelden öğrenmeye başlayabilir, yetenek sınavlarını en ideal şekilde hazırlanabilirsiniz.

Müzik Kursu Kategorileri Nelerdir?

Müzik eğitimini incelediğimizde alt kategorilere ayrılan ve eğitim programımız çevresinde yararlanabileceğiniz müzik kursları:

Tüm bu müzik kursu kategorileri kapsamında değerli bilgileri, sizlere sunduğumuz eğitim desteğimiz ile edinebilirsiniz.

Müzik Bölümü Yetenek Sınavlarını Hazırlık Kursu

Yetenek sınavları, müzik okullarına kabul yapılırken kişinin yetkinliklerini ve bilgisini ölçer. Her müzik okulunun yetenek sınavında belirli prosedür farkları bulunsa da dünyanın her yerinde kişinin becerisinin ölçülmesi için temel alınan uygulamalar bulunmaktadır. Bu sınavlarda başarı gösterebilmeniz için müzik yetenek kurslarına dahil olabilmeniz ise neredeyse zorunlu kabul edilir. Çünkü müzik yetenek sınavında bir eğitmenin size kazandırabileceği teknik bilgiler ile birlikte ritim duygusuna ve kulak dolgunluğuna hitap eden sorular yöneltilir. Diğer yandan bu sınavlarda uzun süredir müzik yetenek kursu derslerine katılım sağlayan rakiplere karşı güçlü durabilmeniz için yeterli donanıma sahip olmanız gerekir.

Bizler, yetenek sınavlarına dahil olacağınız tarihe kadar özgüveninizi yüksek seviyeye taşıyacak, temel müzik teorisi, solfej çalışmaları, enstrüman eğitimleri, ritim, melodi, tek ses, çift ses, bona, dikte ve müfredatta yer alan diğer konular hakkında yeterli donanıma sahip olmanızı sağlıyoruz. Sınava girdiğinizde, karşınıza çıkacak olan soru ve uygulamalara en paralel şekilde düzenlenmiş olan soruları ve uygulamaları kurs kapsamımızda zaten görmüş olacağınız için bir adım daha önde, avantajlı şekilde yola başlayabilirsiniz.

Piyano Kursu

Her alanda olduğu gibi müzik kursu eğitimi içinde de temel becerilerin ilk etapta kazanılması gerekir. Eğer eğitim piyona çalma alanında veriliyorsa, duyuşsal, fiziksel, teknik birçok beceriyi aynı anda kazanabilmeniz gerekiyor. Bu durumda ise deneyimli eğitmenlerden uygulamalı piyano kursunun alınması daha büyük bir önem kazanır. Piyano eğitimi yüksek disiplin ve motivasyon gerektiren bir süreçtir. Bizler, bu kapsamda konusunda başarılı eğitmenlerimiz ile bu çok sevdiğiniz enstrümanı başarılı şekilde çalabilecek düzeye ulaşmanızı sağlıyoruz.

Kurs sürecimizde doğru hedefleme, doğru program oluşturma, uygun materyaller ile çalışma, nota bilgisini kazandırma, sizin temel yeteneklerinizi gözlemleyerek eksik yanları giderme, dikkat, duygu, algı, hayal gibi müzikte büyük önemi olan kavramlar ile birlikte piyanoyu kullandırma adımlarını izliyoruz. Kurs kapsamında size, piyano çalarken fiziksel inceliği ve uyumlu hareketleri kullanmayı öğretebilmemiz son derece önemlidir.

Gitar Kursu

Gitar kursumuz ile geniş bir repertuarda gitarı kullanabileceğiniz ve gelişen ritim, melodi üretme yetkinliklerinizle gitar solosu ile arka fon müziğe eşlik edebileceğiniz bir seviyeye ulaşmanızı sağlıyoruz. Eğer daha önceden gitar çaldıysanız öncelikli olarak seviyenizi ölçerek, daha ileri noktalara ulaşmanız için gerekli olan eğitimi veriyoruz.

Kurs kapsamında gitarın fiziksel yapısını ve bağlantılarını, akord etmeyi temel derste öğreterek ilerleyen aşamada parmaklarınızı gitara uyumlu hale getirmek için notalar üzerinden parmak egzersizlerine başlıyoruz. Belirli akorları öğrenme ve kaliteli bir parça listesi üzerinden farklı şarkıları çalmaya başlama evrenizde ise gitar çalmanın keyfini fark ederek, eğitim aşamasına daha iyi adapte olmanızı sağlıyoruz. İlerleyen süreçte daha teknik detaylara ilişkin konulara geçiş yaptığımız müzik kursu sürecimizle hayallerinizdeki gibi gitar çalabilmenizi sağlıyoruz.