Resim Kurslarımız

 

Rekor Sanat olarak karakalem, yağlı boya resim kursu seçeneklerimizde ve özel yetenek sınavlarına yeterli donanımla katılabilmenizi sağlamak amacıyla verdiğimiz yetenek sınavlarına hazırlık resim kursumuzda sizlerle buluşuyoruz. Derslerimiz kapsamında hayalinizde canlandırdığınız kompozisyonları kağıda aktarabilmeniz için gerekli teknik bilgileri sizlere kazandırıyoruz. Profesyonel eğitmenlerimiz ile haftada minimum 2 saat şeklinde gerçekleştirdiğimiz derslerimize, haftanın belirli günlerini seçerek katılım gerçekleştirebilirsiniz. Yetenek sınavlarına hazırlanma aşamasında ise yoğun bir ders saati temposu içinde, teknik konulara ilişkin tüm bilgileri kazanırsınız.

Karakalem Resim Kursu

Karakalem resim kursumuz, sizlere karakalem resim yapma tekniğinin tarihini aktarmak, kağıda karakalem resmi aktarabilme konusunda yetkinlik kazanabilmenizi sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz kurs çeşidimizdir. Karakalem için gerekli materyallerinin neler olduğunu ve nasıl hazırlanacaklarını karakalem resim kursu dahilinde öğrenirken, resim tekniklerini uygulamada bilgi ve beceri kazanabilirsiniz.

Karakalem tekniğini öğrenmek, bu teknikte uzmanlaşmak, yetenek sınavlarına katılmadan önce gerekli donanımı kazanmak, kişisel bir sergi açmak amacı ile karakalem tekniğini öğrenmek istiyorsanız, profesyonel eğitmenlerimizle buluşacağınız kursumuza katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Kurslarımızı hafta 1 gün olmak üzere, 2 saat şeklinde gerçekleştiriyoruz. Sizin için uygun fiyatları sunarken, 8 aylık kurs sonunda M.E.B onaylı sertifikaları sizlere sunuyoruz. Derslerimizin gerçekleştiği atölyelerimizde 5 ila 10 kişi aynı anda eğitim almaktadır.

Güzel Sanatlar Hazırlık Resim Kursu

Güzel sanatlara hazırlık resim kursu, lise, üniversite ve yurtdışı üniversitelerinde güzel sanatlar bölümünde okumak isteyen kişilerin tercih etmesi gereken kurs seçeneğimizdir. Güzel sanatlara hazırlık kursu, sizlerin başarı düzeyini arttırabilmek için hazırladığımız uygulamaları içerirler.

Anatomi çalışmaları, model çizimleri, iç ve dış mekan perspektif çizimleri, imgesel kompozisyon çalışması, öğrencinin özellikle seçmek istediği dala ilişkin çalışmalar, güzel sanatlar hazırlık resim kursumuz kapsamında sunuluyor. Tüm ders müfredatını 11 ay süren kursumuzda sizlere aktarırken, kurs sonunda M.E.B onaylı sertifikanızı teslim almanızı sağlıyoruz.

Resim yetenek sınavlarına hazırlık kursumuza, haftada 4 gün katılım gerçekleştirebilirsiniz. Kazanmak istediğiniz bölümün zorluğuna bağlı olarak, 24 saat veya ayda 40 saatlik yoğun bir programdan yararlanabilirsiniz.

Yağlı Boya Resim Kursu

Yağlı boya resim kursu ilk olarak yağlı boyaları ve fırçaları nasıl kullanacağınızı, incelticileri nasıl ayarlayacağınızı, yüzeye boyayı eşit dağıtarak, açık-koyu alanları tespit ederek, derinliğe en uygun şekilde renkleri kullanarak nasıl yağlı boya yapabileceğinizi öğrendiğiniz kurs biçimimizdir.

Ders konuları içerisinde daha pek çok detaya yer verilen bu kursumuz, kompozisyonu bir bütün olarak görebilmenizi ve düşünsel planlama aşamasında yaratıcı figürler seçebilmenizi sağlamaktadır.

10 kişilik atölyelerimizde, haftada 1 gün, 10 saat olmak üzere, ayda 40 saat boyunca profesyonel eğitmenlerimizden ders alabilirsiniz. Bu konuda yetkinliğinizi geliştirerek, başarılı çalışmalara imza atabilirsiniz.

Yetenek Sınavları Resim Kursunda Neler Öğretilir?

Sizleri yetenek sınavlarına hazırladığımız resim kursumuzda, temel çizim, boyama yöntemi geliştirme, karakalem, kompozisyon geliştirme, renk çalışmaları, oran ve orantılılık çalışmaları, portre ve figür çizimi, şekil, desen, ışığa uygun gölge, çizimleri ve daha birçok konu hakkında teknik bilgiyi sizlere aktarıyoruz.

Çocuk Resim Atölyesi

Çocuk resim atölyemiz, çocukların hayal gücünü kağıda aktarabilme becerilerini geliştiren ve onları akrilik, suluboya, kuru boya tipleri ile tanıştıran bölümümüzdür. Renk bilgisi, kompozisyon oluşturma, çeşitli malzemeler ile üç boyutlu çizim yapma ve daha birçok konu hakkında bilgi sunduğumuz atölyelerimizde, haftada 1 gün olmak üzere 2 saatlik dersimiz kapsamında çocuklarla buluşuyoruz.

8 ay süren resim kursu atölye çalışmamız sonunda M.E.B onaylı sertifikaları öğrencilerimize teslim ediyoruz. Atölye kursumuzda eğitim verdiğimiz yaş gurubu ise 5 ila 9 yaş arası çocukları kapsamaktadır.